Επικοινωνούμε

mail@gym-asimiou.ira.sch.gr

Γυμνάσιο Ασημίου

Επίσκεψη του Παραολυμπιονίκη κου Στεφανουδάκη στο σχολείο μας

Στις 17/5/2022, το σχολείο μας επισκέφθηκε, ύστερα από πρόσκληση της κας Τζουλιαδάκη Γεωργίας, ο κος Μανώλης Στεφανουδάκης,  Χρυσός Παραολυμπιονίκης και Παγκόσμιος Πρωταθλητής, που αγωνίζεται  στο στίβο, το ακόντιο και τη σφαιροβολία. Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια των δράσεών μας "Είμαστε όλοι διαφορετικοί- είμαστε όλοι ΊΣΟΙ". Μίλησε στα παιδιά μας για τα τροχαία ατυχήματα, τη διαφορετικότητα, την επιμονή και την αγωνιστικότητα που οφείλουμε να επιδεικνύουμε σε κάθε στιγμή της ζωής μας. Έδωσε πολύτιμες συμβουλές σε όλους μας με ιδιαίτερα φιλική διάθεση και δέχτηκε πληθώρα ερωτήσεων από τους μαθητές. Τα παιδιά των τμημάτων Α1 και Α2 ευχαρίστησαν τον Κο Στεφανουδάκη με μια ανθοδέσμη και μια κατασκευή από χαρτόνι στο οποίο έγραψαν ευχές  και ευχαριστίες για το "Χρυσό παιδί" της Κρήτης, το "Χρυσό παιδί" της Ελλάδας. Ευχαριστούμε από καρδιάς τον Κο Στεφανουδάκη, του ευχόμαστε κάθε επιτυχία στη ζωή του και να συνεχίσει να μας κάνει Περήφανους!!

στεφανουδακησ1

στεφανουδακης2

στεφανουδακησ3

στεφανουδακης4

Γυμνάσιο Ασημίου
Ασήμι
Fax: 2893031193
email: mail@gym-asimiou.ira.sch.gr

Copyright © 2024 Copyright Γυμνάσιο Ασημίου Rights Reserved.